Nieuwsarchief 2010 - De Dors(t)vlegels

Ga naar de inhoud
Nieuwsarchief
Eervolle derde prijs op Bokkenbal voor de Dors(t)vlegels


Op het jaarlijkse Bokkenbal van CV De Bokkenrijders namen we zaterdag 9 januari jl. deel met een carnavaleske sketch. Dit jaar was ons thema Bokkendonk 55. In de vorm van een sprookje van vijf delen werd het verhaal van Bokkendonk op komische wijze belicht. De rode draad werd gevormd door vijf lieftallige elfjes die voor de nodige lachsalvo's en hilarische momenten zorgden. Ons jongste lid - Casper van Doorn - kwam letterlijk en figuurlijk uit het ei aan het slot van het optreden en sloeg de brug naar de toekomst. De jury beloonde het optreden met de derde prijs. De hoofdprijs ging dit jaar naar de Skutters en zij nemen de titel en de bijbehorende bokkenbal-trofee van ons over. We feliciteren de Skutters van harte met dit resultaat.


Succesvolle jubileumeditie Bierconcert


In een sfeervol en drukbezet Absoluut vond afgelopen zondagmiddag de 33 editie plaats van het Bierconcert van CV De Dors(t)vlegels. Samen met honderden Bokkendonkers draaiden de gastheren volop warm voor het aanstaande carnaval.

Naast de kapel van de Dors(t)vlegels gaven ook de muzikanten van de Boomstempkes blijk van een puike vorm voor het aanstaande feest der feesten. De optredens van beide orkesten zetten de toon voor een wervelend concert dat werd bekroond met optredens van de zangers Luuk van Lieshout en Kapalone. Tot diep in de avonduren was het feest in carnavalspaleis Absoluut.

Mario Morre benoemd tot Zilveren Dorsvlegeldrager


Op carnavalmaandag is Mario Morre onderscheiden met de Zilveren Dorsvlegel. In opdracht van de Wijze Raad reikte burgervaojer Piet van der Linden het kleinood uit aan deze stille kracht in de Bokkendonkse carnavalswereld die ook onze vereniging de afgelopen jaren terzijde heeft gestaan. De ceremonie werd bijgewoond door onder andere prins Thieuke de Leste en zijn gevolg, het fidderaosie-bestuur, verschillende verenigingen en tal van vrije carnavalsvierders. Met Mario Morre werd een geboren en getogen Bokkendonker geëerd die achter de schermen veel betekend heeft voor het jeugd- en jongerenwerk (Soos ’t Vat) en het jeugdcarnaval. Zijn lijfspreuk is even kort als veelzeggend: ‘niet ik maar wij samen’ en is typerend voor Mario als teamspeler. De toekenning werd met grote instemming ontvangen en was de opmaat voor een middag vol gezelligheid.


Praalwagen bekroond met eerste prijs

Onze praalwagen is op carnavalszondag bekroond met de eerste prijs in de Bokkendonkse optocht die dit jaar verreden werd in een wel heel winters decor. Thema was ‘Bokkendonk pakt uit’ naar een ontwerp van Ben Kegge. Onze praalwagen speelde in op het bijzondere jubileumjaar van het Gestelse carnaval . Een jaar in de overtreffende trap waarin Bokkendonk daadwerkelijk grandioos heeft uitgepakt. De praalwagen blonk uit door zijn carnavaleske uitstraling, vormgeving en kleurgebruik. Ook zat de wagen vol bewegende elementen. De vakjury beloonde ons creatief en technisch hoogstandje met de hoofdprijs in de categorie praalwagens. Zo ging voor het vijfde achtereenvolgende jaar de eerste prijs naar onze vereniging. Een unieke mijlpaal in onze clubgeschiedenis! Na de prijsuitreiking was het groot feest in clubhuis Absoluut en mondde de receptie uit in een prachtig Bokkendonks feest.


Terug naar de inhoud